Jurist / Avocat

Consultia Primoris

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societatea noastra doreste sa colaboreze cu juristi si/ sau avocati din toate judetele tarii, ce isi desfasoara activitatea si au un nivel bun de experienta si expertiza in unul din domeniile urmatoare:

(1) Relatia cu ORC (Oficiul Registrului Comertului):
- Infiintari firme, PFA-uri, altele;
- Infiintari filiale, sucursale - firme romanesti si straine;
- Inregistrare punct de lucru, cesiune de parti sociale, majorare capital social, alte mentiuni;
- divizari/ fuziuni - firme;
- Suspendare activitate firma;
- Lichidare/ Dizolvare/ Radiere - firma.

(2) Demersuri la diverse institutii, cum ar fi ministere, primari, oficii de cadastru, etc (mai ales la nivel local).

(3) Reprezentarea firmei in justitie - actiuni in instanta, arbitraj - recuperari creante.

..precum si alte domenii de interes pentru firme.

CERINTE

- un nivel de experienta corespunzator in domeniul ales,
- un portofoliu de contacte pentru o buna desfasurare a activitatii,
- maniera de lucru ordonata,
- sa poata lucra si relationa in echipa.

BENEFICII OFERITE

Project Based - pentru moment, suntem interesati sa stabilim si sa consolidam colaborari permanente in marea majoritate a judetelor tarii.

Consultia Primoris este o companie relativ tanara pe piata romaneasca, care functioneaza ca o agentie, prin intermediul careia puteti avea acces la serviciile specializate ale unui mare numar de profesionisti (avocati, ingineri, contabili, etc) in conditii foarte avantajoase de pret si calitate.

Oferim servicii de: consultanta legala, operationala si procedurala; infiintari companii, obtinere avize si autorizatii de functionare; lichidari companii; consultanta ISO; consultanta in afaceri.

Mai multe pe: www.infiintarifirme.ro sau pe