Jurist

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Analizeaza si aproba contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteaze conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei reprezentate;
- analizeaza si aproba toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse;
- actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;
- solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- apeleaza la specialisti din domeniu, in cazul in care problemele aparute sunt mai presus de cunostintele sale si experienta sa;
- consiliaza managementul cu privire la corectitudinea si modul de realizare a planurilor si strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal;
-verifica si tine evidenta contractelor , precum si debite neachitate ale societatii;
-raspunde de evidenta, corespondenta si arhivarea anumitor documente ale companiei.

Beneficii
Oportunităţi reale de dezvoltare profesională
Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista, tanara, dinamica.

CERINTE

- Studii superioare juridice (Facultatea de Drept)
- Experienta relevanta pe un post similar
- Cunoasterea limbii limba engleze
- Excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza
- Bune cunostinte de operare PC
- Cunoasterea limbii engleze.

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.