JURIST

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Relatia cu ORC (Oficiul Registrului Comertului);

- Depunere acte la Registrul Comertului: mentiuni, inregistrare puncte de lucru, modificari ale actului constitutiv, certificate constatatoare, etc.;

- Demersuri la diverse institutii, cum ar fi ministere, primari, oficii de cadastru, etc (mai ales la nivel local);

- Intocmire acte procedurale: actiuni in instanta, plangeri contraventionale, penale, etc.;

- Reprezentarea firmei in justitie - actiuni in instanta, arbitraj - recuperari creante.;

- Urmarirea dosarelor de instanta;

- Analizeaza, aproba si adapteaza contractele existente intre companie si furnizori/clienti conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei;

- Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;

CERINTE

- absolvent de studii juridice;
- capacitate foarte buna de organizare, de respectare a termenelor limita;
- persoana dinamica, activa, rezistenta la stres;
- capacitate de sinteza si analiza;
- cunostinte de limba engleza;
- operare calculator;

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv, care variaza in functie de experienta;