JURIST

Tornado Sistems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistenta si consultanta juridica in principal in dreptul comercial, dreptul societatilor comerciale, dreptul muncii, drept civil astfel:

- asupra modalitatii legale in care trebuie interpretate si aplicate diferitele norme juridice care creaza probleme in derularea fireasca a activitatii societatii;
- asupra temeiului juridic al punctului de vedere al initiatorului ce a solicitat consultanta juridica;
- asistarea si/sau intocmirea contractelor comerciale si civile ale societatii;
- asistarea si/sau intocmirea actelor privind procedurile administrative si juridice ale societatii, contencioase si necontencioase, de solutionare a problemelor societatii;
- elaborarea, la solicitarea conducerii societatii, de opinii(avize) legale care sa raspunda, sa clarifice si/sau sa argumenteze din punct de vedere juridic aspectele cu privire la care s-a solicitat asistenta de specialitate a consilierului juridic, pe baza documentatiei puse la dispozitia sa;
- participarea la concilieri, negocieri, intruniri si discutii in interesul societatii, in limitele de competenta ce i s-au stabilit;
- functie de nevoi, reprezentarea intereselor patrimoniale si nepatrimoniale ale societatii in fata instantelor jurisdictionale de orice tip si de orice grad;
- mentinerea relatiilor societatii cu autoritatile publice si si alti terti dupa caz;

- Monitorizarea reglementarilor legislative care prezinta importanta pentru activitatea societatii si informarea conducerii societatii despre posibilul impact al acestora in desfasurarea normala a activitatii.

- Se ofera mediu de lucru profesionist si beneficii motivante.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate.
- Experienta in domeniu de minim 3 ani.
- Foarte bune abilitati de comunicare.
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor.
- Limba engleza ¿ cel putin nivel mediu.
- Cunostinte de operare PC si de utilizare de software juridic.

Compania Tornado Sistems are peste 250 de profesionisti specializati in diferite domenii: marketing, vanzari, suport tehnic si logistic. Compania este structurata astfel incat sa raspunda cerintelor pietei şi anume pe doua directii: distributia de echipamente de tehnica de calcul (Acer, Asus, BenQ, Brother, Canon, Epson, Fujitsu Siemens Computers,HP, Hyundai, Kingston, Kinetix, Lite-on, Microsoft, MSI, Nec, Philips, Samsung, Twin Mos, Xerox) si, pe de alta parte, networking - proiectarea, instalarea, instruirea si consultanta in domeniul retelelor de calculatoare.