Jurist

HI-Q MANAGEMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Concepere / Vizare / Urmarire contracte (pentru fiecare department: Administrativ, IT, Marketing, Productie, Vanzari si Distributie) cu terti;
- Monitorizarea situatiei scrisorilor de garantie bancara puse la dispozitie de distribuitorii societatii, confom contractelor incheiate cu acestia;
- Elaborarea, revizuirea si/sau negocierea de contracte, cu diferiti parteneri contractuali, furnizori interni si internationali, distribuitori, clienti, banci si campanii de asigurare;
- Consilierea in domeniul proprietatii intelectuale si monitorizarea activitatii agentiei de proprietate intelectuala aleasa de societate in vederea reprezentarii in relatiile cu OSIM, la inregistrarea marcilor, desenelor si modelelor industriale ale societatii si persoanelor afiliate acesteia, precum si la reinnoirea acestora;
- Consilierea departamentelor implicate in obtinerea de autorizatii de la autoritatile competente, in formularea de adrese sau notificari, conform cerintelor legale;
- Revizuirea din punct de vedere juridic a proiectelor de decizii, regulamente interne sau proceduri, supuse atentiei;
- Mentine relatia cu Registrul Comertului;
- Asistenta juridica si reprezentare in instanta;
- Inregistrari de marca; regulamente promotii, etc;
- Legatura juridica cu compania mama si companiile din grup (hotarari/rezolutii asociat unic, contracte internationale).
- Punerea la dispozitie de documentatie, informatie si opinie juridica referitoare la diferite aspecte din activitatea societatii, la solicitarea auditorilor sau a reprezentantilor legali ai societatii ori asociatilor acesteia.

CERINTE

Aptitudini si experienta:
- Studii superioare ¿ facultatea de drept;
- Experienta profesionala similara;
- Cunoasterea limbii engleze-nivel avansat;
- Cunostinte bune PC.

Profil de personalitate:
- Simt organizatoric;
- Capacitate de comunicare;
- Simtul responsabilitatii;
- Prestanta.

BENEFICII OFERITE

Companie multinationala in domeniul bunurilor de larg consum
Mediu de lucru deosebit
Pachet salarial atractiv

Firma de consultanta in management si resurse umane recruteaza pozitia de Area sales Supervisor pentru unul dintre clientii sai, companie multinationala in domeniul bunurilor de larg consum.