Jurist

Dragon Star Company SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica si avizeaza actele interne ale societatii
- Furnizeaza opinii si solutii juridice pentru activitatea curenta a societatii
- Intocmeste contractele, tine evidenta acestora, urmareste derularea lor, precum si modul de incasare a facturilor emise.
- Efectueaza demersurile necesare in vederea recuperarii creantelor( adrese de inaintare, notificari etc)
- Tine evidenta legilor si a tuturor actelor normative, semnaland organelor de conducere sarcinile ce le revin potrivit noilor dispozitii
- Reprezinta societatea in relatia cu autoritatile publice sau diverse institutii private
- Indeplineste si alte sarcini impuse de conducerea societatii

CERINTE

- licentiat in Drept
- cunostinte dreptul transportului
- experienta in domeniu 1-2 ani
- cunostinte calculator (MS Office, Internet, Outlook)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, in functie de performante, de abilitati si experienta
-Telefon mobil

DRAGON STAR COMPANY - CURIER EXPRES, beneficiind de o dotare moderna, experien?a de peste 10 ani in transportul de valori si personal specializat efectueaza; livrari de documente si marfuri in peste 100 de localitati de pe teritoriul României.