Jurist

SC Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea serviciilor de consultanta, asistenta si reprezentare juridica in cadrul grupului Dacia Renault Nissan Romania.
Principalele activitati: documentare legislativa, tratare cazuri de consultanta juridica, reprezentarea societatii in limitele mandatului oferit, asistenta juridica a clientilor interni, statistica judiciara, elaborare de documente juridice, realizare de proiecte de proceduri si politici interne

CERINTE

Studii superioare juridice.
Minim 4 ani experienta in functii de specialitate juridica : magistrat, consilier juridic, avocat;
Experienta relevanta in activitatea de reprezentare in instanta.
Bune cunostinte de limba franceza.
Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.
Permis de conducere categoria B.
Cunostinte de lucru pe calculator: MS Office, legislatie computerizata.
Atitudine proactiva. Orientare catre client si business.
Persoana organizata, atenta la detalii.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international.
Pachet salarial competitiv.

Dacia, cu expertiza si organizarea RENAULT, este lider incontestabil pe piata automobilelor din Romania si cu un trend pozitiv al vanzarilor la export in numeroase tari.
In aceasta perspectiva de dezvoltare, AUTOMOBILE DACIA angajeaza oamenii potriviti in locurile potrivite pentru succesul companiei.