Jurist

AUDIO NOVA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Consiliază managementul societății cu privire la aplicarea conformă a legislatiei și aduce la cunoștință obligațiile legale;
• Soluționează problemele apărute în activitatea societății din punct de vedere legal;
• Acordă asistență, consultanță și reprezentarea juridică a societății, în raport cu instanțele de judecată, autoritățile statului, dar și cu alte persoane fizice/juridice;
• Întocmește contracte între societate și furnizori/client, verifică din punct de vedere legal contractele existente între societate și furnizori/client, le adaptează conform legislației comerciale și civile și ține evidența și scadența acestora;
• Întocmește acte în vederea obținerii de avize la deschiderea de noi puncte de lucru.
• Verifică legalitatea actelor cu caracter juridic și administrativ primite spre avizare;
• Ține evidența situațiilor litigioase pe cale de soluționare (amiabilă, judecătorească, de executare silită) asigurând păstrarea și arhivarea corectă a dosarelor;

CERINTE

• Absolvent studii superioare juridice;
• Experiență în domeniul juridic minim 5 ani;
• Cunoștințe solide în drept civil, comercial și dreptul muncii;
• Bună cunoaștere a pachetului MS Office.

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv
• Bonuri de masă
• Bonus la final de an
• Decontare transport
• Pauza de masa
• Program de lucru fix

DESCRIEREA FIRMEI

De peste 23 de ani suntem alături de oameni!

Audionova este lider în piața de aparate auditive din România. Experiența noastră ne-a ajutat să înțelegem mai bine omul și felul în care auzul îi influențează viața cotidiană. De aceea, ne dedicăm oamenilor și oferim soluții prin testări de auz, consiliere pentru a gasi cea mai buna solutie, aparate auditive și accesorii. Acțiunile noastre sunt continue și nu se termina odată cu achiziția aparatelor auditive. Acestea continuă cu reglaje și lucrări de mentenanță pentru a îmbunătăți viața tuturor oamenilor care ne calcă pragul.

Te așteptăm în echipa noastră!