JURIST

MAISON DU BON PAIN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
• conceperea, redactarea si avizarea contractelor civile si de munca precum si a altor acte juridice incheiate de organizatie cu alte persoane, fizice sau juridice;
• initierea actiunilor judecatoresti in fata instantelor de judecata si sustinerea acestora;
• acordarea de consultanta si consiliere in orice alta problema de natura juridica in care este implicata organizatia, precum si pentru terti, in cadrul proiectelor derulate de companie;
• asigura consultanta juridica pentru toate departamentele companiei;
• intocmeste formalitatile prevazute de lege in cazul modificarii actului constitutiv si intreaga documetatie aferenta, asigurand inregistrarea documentelor la instanta de judecata competenta;
• informarea in timp util a conducerii companiei despre modificarile legislative intervenite.
participare la licitatii

CERINTE

Cerinte
• studii superioare finalizate in domeniul juridic;
• cunoasterea legislatiei in vigoare;
• experienta pe o pozitie de consilier juridic de minim 3 ani;
• cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/avansat;
• cunostinte operare PC, MS Office – WORD, EXCEL;
• abilitati foarte bune de comunicare si interrelationare personala;
• persoana dinamica, rezistenta la stres;
• capacitatea de a stabili prioritati si de a organiza munca intr-un mod eficient;
• capacitate de a respecta termene limita si de a lucra sub presiunea timpului;
• atentie la detalii, responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate.