Junior Web Developer

Craftars

Job expirat

RESPONSABILITATI

Te vei ocupa de:

- Modificări în proiecte existente
- Dezvoltarea componentelor web pentru aplicațiile noastre
- Dezvoltarea completă a unor site-uri

CERINTE

- Cunoștințe de HTML, CSS, jQuery, Javascript
- Cunoștințe minime de PHP și MySQL
- Cunoștințe minime de Photoshop / Illustrator
- Limba engleză, minim la nivel mediu
- Dorința de perfecționare și de a învăța lucruri noi

Reprezintă un avantaj:

- Experiența cu Wordpress / OpenCart
- Cunoștințe de SEO
- Cunoștințe de OOP

Așteptăm:

- Atenție la detalii
- Perseverență
- O bună comunicare
- Responsabilitate
- Respectarea termenelor limită

BENEFICII OFERITE

Alături de noi:

- Vei dezvolta proiecte internaționale, pentru noi sau clienți din America și Singapore
- Vei pune bazele unor proiecte locale, creative
- Vei avea o atmosferă de lucru relaxată, fără birocrația unei corporații, unde vom coda serios și ne vom bucura de realizările noastre
- Vei avea ocazia să te dezvolți profesional
- Vei primi un salariu customizat pe nivelul tău de cunoștințe si performanțe

Craftars este o companie ce dezvoltă aplicații pentru tablete și telefoane mobile, specializată în realitate augmentată. Suntem conectați la cele mai noi evoluții ale tehnologiei în domeniu fiindcă ne place să împingem limitele a ceea ce este posibil.

O aplicație pentru mobil este un business în sine și ținem cont de toate detaliile pe parcursul dezvoltării acesteia, trecând printr-un proces elaborat, ce analizează scopul aplicației, categoria acesteia, publicul ținta, competitorii existenți si tipul de monetizare. Simpla execuție a unei idei, nu mai este suficientă pentru succesul unei aplicații. Contează designul, experiența oferită utilizatorilor si calitatea execuției.