Junior Web Designer

VODANET MEDIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Noul nostru coleg va completa echipa tehnica care dezvolta in mod sustinut portalul Ele.ro - liderul de trafic la sectiunea Femei.

Responsabilitatile sale vor fi legate de:
- conceperea graficii pentru site si sectiuni
- conceperea banerelor online interne si al altor materiale publicitare (animatii,printuri)

CERINTE

Pentru a face fata cu succes cerintelor postului va trebui sa posede:
- imaginatie, simt estetic si creativitate;
- 6-12 luni experienta pe un post similar sau in proiecte independente (despre care poate face dovada);
- cunostinte de Flash, Photoshop, Illustrator si Corel;
- experienta de lucru cu formate vectoriale/printuri;
- cunostinte medii de HTML si Javascript.

De asemenea, noul Junior Web Designer va trebui sa demonstreze participarea la dezvoltarea a cel putin 1 proiect de design web.

Reprezinta un avantaj:
- abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- abordare realista si echilibrata a responsabilitatilor si obiectivelor;

BENEFICII OFERITE

Daca cele de mai sus te descriu in cea mai mare masura vei gasi aici mediul propice pentru a-ti dezvolta abilitatile, contribuind la cresterea ta profesionala si personala intr-un mod original si lipsit de constrangerile unui job traditional.

Vodanet s-a nascut din pasiunea si ambitia unei echipe tinere care a decis ca publicitatea on-line are un viitor în Romania si a depus toate efoturile pentru a reusi sa se impuna pe piata.
Calitatea pe care o apreciem cel mai mult la angajatii nostri este disponibilitatea de a învata. Web publishing-ul si publicitatea on-line sunt domenii noi, în care specialistii sunt în formare si de aceea noi am ales sa ne formam propriii specialisti. Ne plac oamenii care accepta provocari si sunt dispusi sa munceasca atât cât este necesar pentru a realiza lucruri remarcabile.