Junior Telesales Agent

Easy Asset Management IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce ar trebui sa faci ?
Să contactezi telefonic clienții în vederea vânzării produselor financiare din portofoliul iCredit;
Să verifici situația potențialilor clienți, în relația cu Biroul de Credite;
Să introduci informațiile obținute în baza de date a companiei;
Să raportezi activitatea intreprinsă zilnic/săptămânal;
Să fii proactiv în identificarea nevoilor clienților;
Rezultatele individuale să ajute la îndeplinirea obiectivelor echipei;

CERINTE

Datorită ritmului rapid de dezvoltare, suntem în căutare de noi colaboratori pentru poziția Agent Vanzari prin telefon, pentru București.
Acest job este ideal pentru persoanele tinere, dinamice, care pot învăța repede și au nevoie de un program flexibil.

Ce cautam la tine ?
Experiența anterioară în vânzarea prin telefon, servicii clienți sau colectare debite restante- reprezinta un avantaj.
Ai studii medii absolvite sau studii superioare, finalizate / in curs;
Ești orientat către vânzare și către client;
Ești o persoană ambitioasa și îți place să îți atingi obiectivele;
Ești o fire comunicativă și deschisă;
Ai spirit de echipă și atitudine pozitivă;
Poți realiza mai multe activități în același timp;
Ai cunoștințe medii în utilizarea calculatorului si a Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim?
Mediu de lucru modern și colectiv tânăr și deschis;
Posibilitatea de a câștiga venituri suplimentare prin bonusuri în funcție de performanță;
Program de lucru cu grad crescut de flexibilitate;
Acces preferențial la pachete de servicii medicale private și telefonie mobilă;
Organizare de concursuri interne frecvente;
Șansa de a te dezvolta atât profesional, cât și personal cu șanse reale de evoluție în carieră.

Easy Asset Management este o Institutie Financiara Nebancara fondata in anul 2005, iar in prezent este unul dintre liderii de piata in industria de micro-credite.

Easy Asset Management a dezvoltat cu succes business-ul sau in afara tarii si in 2009, a intrat pe piata din Ucraina sub denumirea de ICredit. In 2011, expansiunea a continuat cu deschiderea birourilor din Romania, urmand Polonia in anul 2013.

Misiunea ICredit este aceea de a construi relatii profesionale, de lunga durata, cu angajatii, clientii si partenerii sai - relatii bazate pe incredere, profesionalism si respect reciproc.

Datorita dezvoltarii foarte rapide si dinamice a organizatiei noastre, in acest moment suntem in cautarea unui nou angajat pentru pozitia Inspector Resurse Umane.