Junior technology consultant - Microsoft

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Instaleaza si configureaza produse Microsoft: SharePoint 2007/2010, Windows Server, IIS, Active Directory, SQL Server
• Asimileaza, indrumat de un Senior Technical Consultant, cunostinte despre functionalitatile platformei SharePoint 2007/2010 si posibilitatile de extindere si configurare
• Cunoasterea produselor Star Storage si participarea la implementarea (instalare/configurare) solutiilor Star Storage
• Pregatirea si sustinerea de prezentari de solutii pentru clienti
• Ofera suport tehnic pentru clientii companiei pentru solutiile livrate
• Administreaza si monitorizeaza platforme si solutii livrate clientilor companiei
• Participa la instruirea utilizatorilor de programe

CERINTE

• Absolvent de "Cibernetica si statistica economica", " Automatica si Calculatoare", "Informatica economica"
• Experiența in programare aplicatii web (.NET), cunostinte baze de date (SQL Server), cunostinte sisteme de operare Microsoft (Windows Server, Active Directory, IIS), cunosinte retele de calculatoare (TCP/IP), experienta in implementare (instalare, configurare, customizare) produse server Microsoft
• Avantaj: experienta in lucrul cu SharePoint 2007/2010 ca administrator sau dezvoltator
• Avantaj: experienta analiza de business si interactiune cu clienti

• Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 8 (scara 1-10);

Calitati personale:
• Abilitati de comunicare / negociere;
• Initiativa / Persoana proactiva
• Aspect placut / prezenta profesionala;
• Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
• Fire deschisa;
• Rezistenta la stres;
• Capacitate de lucru intr-un colectiv;

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).