Junior Tax & Financial Consultant - Cod ref TFC0424

BDO Conti Audit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colecteaza informatii pentru analiza
- Introduce informatii in modelele de analiza financiara
- Construieste propriile modele financiare, conform necesitarilor proprii de analiza
- Contribuie la scrierea rapoartelor, conform directivelor primite de la nivelele ierarhice superioare

CERINTE

- Absolvent studii economice
- Cunostinte de contabilitate, analiza financiara si fiscalitate
- Persoana sociabila, open minded,
- Persoana atenta la detalii, organizata cu initiativa si autonomie

BENEFICII OFERITE

- Companie multinationala, expunere internationala
- Formare profesionala asigurata de companie la cele mai inalte standarde
- Posibilitatea de a avansa mai rapid in cariera decat in companii similare
- Mediu de lucru prietenos
- Asigurare medicala gratuita inca din prima zi
- Acces gratuit la facilitati de sport si relaxare
- Laptop

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Veniturile totale realizate de Firmele Membre BDO s-au ridicat la 3.329 mld. USD in 2005. Intreaga retea cuprinde 601 de birouri, in 105 de tari si aproximativ 27.828 parteneri si angajati ai Firmelor Membre, care furnizeaza servicii de consultanta in intreaga lume. BDO International este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti. Principalele domenii de expertiza ale acesteia sunt:
- Audit financiar
- Corporate finance
- Privatizare
- Implementarea de proiecte internationale
- Reorganizare judiciara si lichidare
- Servicii de contabilitate
- Consultanta fiscala