Junior Tax Consultant - Cod ref TXC0505

BDO Conti Audit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asistenta la intocmirea rapoartelor de consultanta
- Realizarea de rapoarte de consultanta sub supervizarea unui consultant cu experienta
- Realizarea procedurilor de tax review sub supervizarea unui consultant cu experienta
- Pregatirea de materiale documentare si de marketing, in domeniul fiscal, sub supervizare

CERINTE

- Absolvent de studii economice si/sau juridice;
- Constituie avantaj studii postuniversitare in domeniile economic/juridic
- Cunostinte medii notiuni juridice si cunostinte de contabilitate
- Persoana sociabila, cu abilitati de comunicare;
- Persoana flexibila, deschisa catre nou, orientata catre identificarea de noi solutii

BENEFICII OFERITE

- Companie multinationala, expunere internationala
- Formare profesionala asigurata de companie la cele mai inalte standarde
- Posibilitatea de a avansa mai rapid in cariera decat in companii similare
- Mediu de lucru prietenos
- Asigurare medicala gratuita inca din prima zi
- Acces gratuit la facilitati de sport si relaxare
- Laptop

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Veniturile totale realizate de Firmele Membre BDO s-au ridicat la 3.329 mld. USD in 2005. Intreaga retea cuprinde 601 de birouri, in 105 de tari si aproximativ 27.828 parteneri si angajati ai Firmelor Membre, care furnizeaza servicii de consultanta in intreaga lume. BDO International este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti. Principalele domenii de expertiza ale acesteia sunt:
Audit financiar
Corporate finance
Privatizare
Implementarea de proiecte internationale
Reorganizare judiciara si lichidare
Servicii de contabilitate
Consultanta fiscala