JUNIOR SYSTEM ADMINISTRATOR

MACROMEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administreaza sistemele IT ale companiei, inclusiv cele de business;

- Monitorizeaza performantele sistemelor si rezolva problemele aparute;

- Monitorizeaza performantele retelei de date;

- Asigura suport utilizatorilor in utilizarea sistemelor IT.

CERINTE

Absolvent studii superioare de specialitate;
- Experienta anterioara intr-un post similar minim 1 an;

- Experienta de administrare sisteme Microsoft: Windows Server, Active Directory,

Exchange, SQL, WSUS, Sharepoint, ISA (TMG);

- Experienta de administrare si utilizare a sistemelor ERP (avantaj Epicor iScala) si/sau

WMS;

- Experienta de utilizare si intretinere pentru sisteme IBM (xServers, Storage Systems,

Tivoli);

- Cunostinte de retele de date (LAN, WAN, VPN);

- Abilitati de comunicare si de a lucra in echipa;

- Seriozitate si constiinciozitate;

- Rigurozitate si meticulozitate;

- Adaptabilitate;

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic si motivant, pachet salarial atractiv, posibilitati de dezvoltare a carierei.

Importanta companie nationala de import si distributie a alimentelor ce necesita temperatura controlata