Junior software developer

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:
- dezvoltare de aplicatii
- studiul documentației tehnice aferente unui proiect
- participare la evaluarea sumara a contextului de aplicabilitate a rezultatului unui proiect (cadrul technic, legislativ, procedural, institutional)
- participare la conceperea sistemelor integrate aferente unui proiect: analiza cerintelor pentru sistemele respective, elaborarea conceptului preliminar al unui sistem, elaborarea specificatiilor tehnice si functionale, cercetarea posibilitatilor de oprimizare a unora existente
- participarea la sau aplicarea demonstrativa directa a unui concept elaborat pentru un sistem
- participarea la activitățile de testare
- documentarea activitatilor

CERINTE

Studii:
Student sau absolvent: Automatica, Telecomunicatii, Informatica/Matematica, Cibernetica

Experienta:
Participare la dezvoltarea unei solutii software finalizate

Cunostinte:
Cunostinte generale: tehnici de programare
Programare obiectuala, scripting, tehnologii de dezvoltare actuale
Cunostinte de baza de design, intretinere si dezvoltare baze de date relationale
Limba engleza

Aptitudini Capacitatea de a actiona in baza unui rationament clar
Gandire si comportament logice
Capacitatea de a evalua complet si obiectiv, in mod independent, o problema oarecare, din perspectiva tehnica si administrativa
Aptitudini de a lucra atât în echipă cât și independent
Capacitatea de a stabili si urmari propria activitate conform unui scop
Capacitatea de a defini caracteristicile tehnice generale ale unei cerinte utilizator si de a extrage functionalitati dintr-un set de caracteristici tehnice

Oferta: Conditiile ofertei vor fi direct corelate cu profilul candidatului