Junior Scrum Master

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Administreaza in calitate de Scrum Master procesele ce tin de activitatile de Sprint.
-Gestioneaza disponibilitatea resurselor – se asigura ca echipa are resursele necesare atingerii obiectivelor
-Urmareste gradul de incarcare al echipelor astfel incat se se atinga nivelul optim capacitate/efort
-Se asigura ca datele din sistemul de raportare (rallydev.com) sunt corecte si relevante.
-Calculeaza indicatori operationali ce tin de viteza de dezvoltare a echipelor(velocity)

CERINTE

-Studii superioare finalizate
-Cursuri de Project Management
-Experienta in domeniul online – minim un an
-Experienta ca si Project Manager in domeniul online sau dezvoltare software
-Bune abilitati de comunicare
-Spirit de echipa
-Abilitati de planificare si organizare

BENEFICII OFERITE

-Se ofera cursuri si traininguri pentru certificare SCM

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet .

Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maximum de avantajele Internetului.