Junior Sales - Alexandria

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Personal Services Group angajeaza pentru unul dintre clientii sai: Junior Sales - Alexandria

Descrierea postului:
Postul presupune imbinarea activitatii de vanzare directa cu cea de suport acordat catre Branch Manager si de gestiune a contractelor de vanzari.

Responsabilitati:
- Desfasoara activitati specifice de vanzare si ofertare directa;
- Acorda asistenta clientilor, pregateste oferte, poarta negocieri, definitiveaza vanzarea, informand permanent Branch Manager-ul;
- Deruleaza si urmareste toate actiunile legate de vanzare, pana la finalizarea completa a acesteia, prin livrare si plata;
- Cerceteaza si urmareste permanent evolutia pietei, prezentand tendintele acesteia catre management;
- Identifica potentialii cumparatori si stabileste contacte cu acestia;
- Completeaza si actualizeaza periodic informatii despre clienti.

CERINTE

- Studii superioare (domeniul agricol, tehnic sau industrial);
- Minimum un an experienta intr-o pozitie similara – vanzare de utilaje pentru agricultura/constructii;
- Permis de conducere auto categoria B;
- Buna cunoastere a limbii engleze;
- Bune cunostinte de operare a computerului (pachet Office);
- Orientare catre client, intelegere a pietei si a nevoilor consumatorilor si clientilor.

Personal Services Group este una dintre firmele cele mai importante în domeniul leasingului de personal si al recrutarii de personal din Ungaria. In Romania, suntem o companie aflata intr-o crestere dinamica care se datoreaza faptului ca intotdeauna punem pe primul loc satisfacerea dorintelor clientilor nostri in ceea ce priveste calitatea serviciilor noastre, promptitudinea si rigurozitatea implementarii proiectelor.