Junior Recruitment Consultant

KNIGHTSBRIDGE International Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa activ (dupa efectuarea unei instruiri adecvate) la procesul de selectie, recrutare si plasare de personal calificat in strainatate. Atributiunile principale vor fi:
- Selectarea si verificarea CV-urilor;
- Programarea interviurilor;
- Urmarirea intocmirii dosarelor in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Verificarea documentatiei depuse;
- Mentinerea unui contact permanent cu aplicantii din baza de date;
- Participarea activa la dezvoltarea strategiei de marketing.

CERINTE

Entuziasm, maturitate, seriozitate, bun simt, abilitati de comunicare si intelegere. Experienta in folosirea PC (MS Office, Internet Explorer) si un nivel foarte bun de cunoastere a limbii Engleze.

BENEFICII OFERITE

Salariu net: 8 milioane/ luna.
Asigurarea unei mese pe zi (prinz).

KI Recruitment este o companie cu capital si management britanic care isi desfasoara activitatea in Romania, oferind servicii de recrutare la standarde internationale pentru persoanele in cautarea unui loc de munca.