Junior recruiter - perioada determinata

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Gestioneaza procesele de recrutare pentru pozitiile vacante din cadrul companiei – atat recrutare interna, cat si recrutare externa;
• Comunica pro-activ cu managerii implicati in procesul de recrutare si selectie si determina cerintele speciale ale pozitiilor vacante;
• Sustine toate etapele procesului de recrutare: screening CV-uri, interviuri, trimiterea short-listului catre manageri, oferire feedback etc.;
• Participa la interviul final impreuna cu managerul implicat si ofera feedback asupra abilitatilor candidatului;
• Participa la procesul de decizie in ceea ce priveste candidatul cei mai potrivit;
• Asista noul angajat in procesul de integrare in companie;
• Elaboreaza rapoarte specifice pe baza indicatorilor de performanta stabiliti de management;
• Utilizeaza, dupa caz, toate instrumentele de testare (teste psihometrice, teste specifice de cunostinte) puse la dispozitie de companie.

CERINTE

• Studii superioare finalizate – avantaj: Absolventi de Psihologie;
• Limbi straine: engleza nivel avansat;
• Experienta intr-un post similar – preferabil
• Operare PC: Word, Excel;
• Capacitate de analiza si sinteza;
• Capacitate organizatorica si de planificare;
• Atentie distributive;
• Capacitate de concentrare;
• Bune abilitati de comunicare;
• Obiectivitate;

Lansat în 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul si produse de birotica, eMAG se numara printre creatorii pietei de comert electronic din România. Adaptarea permanenta a serviciilor la realitatile pietei sii orientarea catre client au propulsat si au mentinut eMAG în pozitia de lider constant al pietei.

eMAG are un portofoliu în care se regasesc atât produse si solutii IT si de comunicatii, cât si echipamente electronice si electrocasnice, oferta sa extinzându-se permanent. Compania opereaza magazinul www.emag.ro precum si sapte showroom-uri deschise în Bucuresti, Iasi, Ploiesti, Cluj, Timisoara, Constanta si Craiova.

In cei 9 ani de activitate, echipa eMAG a crescut in ritm alert, ajungand in prezent la un numar de aproximativ 300 de angajati. eMAG sustine in continuare dezvoltarea fortei de munca din Romania, oferind locuri de munca de inalta specializare, intr-o piata in plina evolutie.