Junior Recruiter (Consultant recrutare) – IT & Telecom

Intelligent Solutions Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza cerintelor pentru profilele candidatilor
- Cautarea in baza de date proprie si contactarea celor mai potriviti candidati
- Mentinerea unei relatii excelente cu toti candidatii contactati
- Programarea interviurilor
- Evidenta portofoliului propriu de candidati (contactare, interviu, observatii, etc)
- Postarea de anunturi pentru job-uri disponibile
- Sporadic, activitati cu caracter administrativ (ex. office management) sau protocol.

CERINTE

Experienta:

- Fara experienta dar cu o dorinta foarte mare de a invata recrutare in IT & Telecom, sau
- Maxim 1 an experienta dobandita in vanzari (sales) / promovare (promotion), ca asistenta (assistant manager), secretara (secretary), office manager, call-center sau relatii cu publicul (public relations).

Educatie:

- orice facultate in curs sau terminata de curand
- cunostinte bune a limbii Engleze
- cunostinte bune de lucru in mediu Windows, pachetul Office (in special Word);
- abilitati de relationare personala foarte bune
- dornic de a demonstra si a excela profesional.

BENEFICII OFERITE

- pachet excelent pentru cei care doresc sa inceapa o cariera in resurse umane (salariu + bonusuri de performanta)
- posibilitatea de a incepe o cariera in HR (recrutare)
- training la locul de munca (notiuni IT & Telecom, procese specifice recrutarii, etc)
- echipa tanara si conditii de lucru profesionale
- sediu nou in locatie centrala (zona Foisorul de Foc / Hala Traian, Sector 2).

Intelligent Solutions Services este o companie privata romaneasca dedicata furnizarii de servicii de consultanta si resurse umane in domeniul IT&C pentru companii multinationale si de nisa in intreaga lume.
Recrutam atat pentru piete internationale cat si in Romania.
Pentru mai multe detalii, ne puteti vizita la:
www.intelsol.ro
www.jobsinbucharest.ro

Acum, dorim sa avem o noua colega care sa se alature echipei de recrutare pentru clientii din Romania.

Aceasta pozitie este Junior (entry-level) si NU ESTE OBLIGATORIE EXPERIENTA IN RECRUTARE – dimpotriva, prioritate au candidatele care isi doresc foarte mult sa inceapa o cariera in recrutare.