JUNIOR RECRUITER- agentie de recrutare

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colaborarea directa cu clientii firmei in vederea definirii profilurilor candidatilor pentru posturile vacante;
- Elaborarea anunturilor de recrutare si folosirea diverselor modalitati de identificare si atragere a celor mai potriviti candidati (prin abordare directa sau head hunting);
- Elaborarea fiselor de interviu si verificarea recomandarile candidatilor;
- Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii firmei prin informarea in legatura cu desfasurarea procesului de recrutare;
- Organizarea bazei de date a firmei.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul socio-uman,
- Experienta in domeniul resurselor umane, pe o pozitie similara, minim un an,
- Experienta in derularea in paralel a mai multor proiecte cu complexitati diferite,
- Abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, organizare si auto-organizare, analiza, intuitie si capacitate de observare
- Limba engleza la nivel avansat,
- Cunostinte operare PC - Word, Excel, Internet.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/