JUNIOR RECRUITER

Top Brands Distribution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa lucrezi intr-o companie tanara, dinamica, in plina dezvoltare?
Esti pasionat(a) de resurse umane, dar iti doresti sa ai timp sa mergi si la facultate?
Esti pasionat(a) de activitatea de recrutare si selectie de personal?
Iti place sa comunici cu oamenii, indiferent de natura muncii pe care acestia o presteaza, iti place sa le identifici problemele si sa contribui la rezolvarea acestora?

Daca da, acum ai sansa sa gasesti un job pe masura dorintelor tale!

TOP BRANDS DISTRIBUTION doreste sa angajeze Junior Recruiter pe perioada determinata (1 an) pentru sediul central din Otopeni (transportul este asigurat de catre companie). Programul tau va fi de 2 zile/saptamana, cate 8 ore/zi.

Vei gestiona urmatoarele activitati:

- Postarea anunturilor de recrutare;
- Selectarea CV-urilor si programarea interviurilor;
- Participarea la interviuri;
- Completarea bazei de date si transmiterea raspunsurilor negative.

Si, nu in ultimul rand, daca vei ocupa acest post vei avea oportunitatea sa te implici activ si in alte procese derulate in departamentul de resurse umane (evaluarea performantelor, induction training, staff relation, administrare de personal), colaborand direct cu fiecare dintre colegii care gestioneaza aceste activitati, in limita timpului disponibil si in functie de abilitatile tale.

CERINTE

Ce asteptam de la candidatii pe acest post?

Cel mai important lucru este sa-ti placa sa lucrezi in resurse umane - sa-ti placa sa lucrezi cu oamenii si pentru oameni.
In plus, ne dorim o persoana:
- cu studii superioare in curs de finalizare,
- fara experienta,
- cu abilitati excelente de comunicare si lucru in echipa,
- cu respect, apreciere si intelegere pentru munca oamenilor, indiferent de munca prestata,
- cu buna capacitate de organizare,
- cu atentie la detalii.

Daca esti o persoana proactiva, implicata in munca si te recunosti in descrierea de mai sus nu ezita sa aplici la acest job.

Top Brands Distribution este una dintre cele mai experimentate companii din Romania in domeniul distributiei bunurilor de larg consum, fiind principalul distribuitor al produselor Philip Morris Romania.
Din 1998, Top Brands Distribution a avut o dezvoltare continua, devenind o companie de varf in distributia produselor de larg consum, cu o forta de vanzare de peste 280 de persoane, ce raspund cerintelor a peste 20,000 de clienti din Bucuresti si din alte 18 judete ale tarii.