Junior Recruiter

New Century Holdings

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Post entry level;
- Contacteaza telefonic candidatii si asigura feed-back in urma interviurilor;
- Screening cv-uri in functie de profilul priho-profesional al postului;
- Participa alaturi de SRU la conceperea anunturilor de recrutare;
- Aplica si coteaza teste profesionale;
- Realizeaza traduceri si retroversiuni romana-engleza;
- Realizeaza raportari specifice la cerere;
- Asigura sprijin administrativ pentru departamentul HR de la nivel headquarters;
- Mentine legatura pe linie administrativa cu companiile din cadrul Grupului;

CERINTE

- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (psihologie, economie, sociologie);
- Limba engleza nivel avansat;
- Foarte bune cunostinte de operare PC (Word, Excel);
- Persoana deschisa, auto-motivata, care isi doreste dezvoltarea unei cariere in domeniul resurselor umane;
- Disponibilitate de dezvoltare profesionala pe termen lung in cadrul companiei;
- Sediul in care va veti desfasura activitatea se afla in sectorul 2, zona Stadionului National;

NCH Advisors, Inc. este cel mai mare investitor de portofoliu, administrand investitiile Broadhurst Investment Limited in Romania.

New Century Holdings se afla pe piata romaneasca din anul 1994, iar in prezent detine participatii majoritare si minoritare la peste 300 de companii romanesti din diverse sectoare de activitate.

Portofoliul de participatii majoritare al NCH Advisors, Inc. in Romania acopera o mare diversitate de domenii precum: industria alimentara (grupul Vel Pitar), real estate (retelele United Capital, Winmarkt si IMS Proprietati), banci (Libra Bank), IT/internet (Netbridge, Active Soft), productie si servicii industriale (Elpreco, Electroaparataj, Anticorosiv, Spiact, Sudarec, UMEB, Romlux).

New Century Holdings administreaza investitii in 11.000 de locuri de munca, unde isi desfasoara activitatea specialisti de prima mana din cele mai diverse profesii: inginerie, resurse umane, marketing-vanzari, finante-contabilitate, drept, management si dezvoltarea afacerilor, IT&C, project management, management operational, controlul calitatii si altele.

NCH Advisors, Inc. isi dezvolta echipa reprezentantei din Bucuresti.