Junior Recruiter

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

UPA Solutions isi mareste departamentul de recrutare si este in cautarea unui nou membru in echipa pentru postul de Junior Recruiter!
Candidatul ideal
• experienta de minim 3 luni in recrutare
• absolvent de psihologie/ sociologie/ asistenta sociala
• Cunostinte de limba engleza nivel mediu
• Persoana energica, cu o atitudine pozitivă și cu dorință de a învăța
• Disponibilitatea de a se implica in proiecte diverse
• Excelente abilitati de comunicare: orala si scrisa; abilitatea de a adapta limbajul in functie de interlocutor
• Excelente abilitati de inter-relationare: integrarea rapida in echipa, stabilirea unei relatii profesioniste cu clientii
• Foarte bune abilitati organizatorice: o buna gestionare a responsabilitatilor si a timpului: task-oriented, deadline-oriented
• Atentie la detalii si imagine de ansamblu
• Flexibilitate, capacitate de adaptare
• Cunostinte operare PC: Word, Excel, Internet

CERINTE

• Postarea de anunturi de angajare
• Actualizarea bazei de date
• CV Screening
• Intervievare telefonica
• Interviuri face-to-face
• Evaluarea candidatului
• Selectie
• Intocmirea profilelor
• Mentinerea legaturii cu clientii
• Raportare catre supervizor si manager

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• training specializat
• pachet salarial motivant
• posibilitatea de dezvoltare profesionala

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro