JUNIOR PRODUCT MANAGER TEXTILE

DEBENHAMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

-planificarea vanzarilor, reducerilor, bugetelor de cumparare pe departamente si divizii;
-furnizeaza informatii referitoare la criteriile de comanda catre head office;
-recomandarea nivelului de pret, vanzarile si procentul reducerilor;
-recomandari in legatura cu calendarul promotional si strategii de vanzare;
-recomandarea spatiului ideal pentru fiecare departament raportat la nivelul de vanzari;
-prospectarea pietei din punct de vedere comercial vizitand competitia regulat;
-mentinerea controlului stocului si a reaprovizionarii;
-managerierea impartirii marimilor (size brakeDown) pentru comenzi in functie de vanzari;
-permanenta comunicare cu departamentul de merchandise din UK.

CERINTE

- studii superioare;
- experienta min 1an in retail ( ideal companie cu activ internationala, textile);
- cunostinte operare PC-nivel avansat;
- cunostinte de limba engleza - nivel avansat;
- experienta in domeniul comercial, preferabil in retail;
- abilitati de planificare;
- bine organizat si flexibil;
- intelegerea si informarea despre trendurile sezoniale din retail;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist;
- posibilitati reale de promovare;
- bonusuri in functie de realizari.

Cel mai cunoscut lant de magazine din Marea Britanie, Debenhams, este prezent in Bucuresti Mall. Debenhams detine 55 de marci proprii (Debut, Maine New England, Red Herring, Thomas Nash) din care 25 sunt designeri la Debenhams (John Rocha, Jasper Conran) dar si marci internationale puternice (Levi’s, Adidas, Morgan etc ).