Junior Product Manager - Software Products

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura interfata intre furnizori, companie si clienti referitor la gamele de produse pe care le gestioneaza in procesul de elaborare, transmitere si urmarire a comenzilor;
- Participa la analiza pozitiei pe piata a produselor software de care raspunde, se documenteaza permanent referitor la produse similare, furnizori, competitie;
- Realizeaza actiuni cerute de Product Manager pentru promovarea produselor software pe care le are in evidenta.

CERINTE

- Diploma universitara, preferabil in Stiinte Economice (Comert, Marketing)
- Minim 6 luni de experienta intr-o activitate economica sau proiecte in cadrul facultatii
- Cunostinte foarte bune de utilizare PC (Word, Excel, Powerpoint)
- Cunostinte foarte bune de limba engleza
- Abilitati de comunicare si prezentare
- Implicare, capacitate de a lucra cu taskuri multiple
- Orientare catre client
- Capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Oferim un pachet salarial competitiv si posibilitatea dezvoltarii carierei pe termen lung, intr-un mediu dinamic si profesionist

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 15 milioane EUR (2005) si peste 100 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii. Detalii complete la www.genesys4s.ro.
Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.