Junior Online Marketing Specialist

Inotec

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea Companiei:
INOTEC PLUS este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de aplicatii web. Urmarim sa adaugam valoare clientilor nostri prin proiectele pe care le dezvoltam! Acesta fiind scopul, restul e placerea lucrului bine facut !

Despre pozitia de Junior PPC Specialist
Suntem in cautarea de noi membri pentru echipa noastra de marketing - persoane responsabile, proactive, dinamice si dornice de a se dezvolta profesional. Daca motivatia ta principala este dezvoltarea profesionala, te asteptam sa ni te alaturi.

CERINTE

Ai nevoie de minte deschisa, proactivitate, simtul umorului, dar si sa:
• ai cel putin 1 an de experienta in campanii PPC (Google, Facebook, Youtube) si cel putin 2 proiecte la activ (de preferat ecommerce) cu rezultate dovedite prin cifre
• ai obtinut certificarile Google AdWords si/sau Google Analytics
• ai cunostinte medii de marketing online, web 2.0
• ai deschidere catre informare permanenta cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEM (Search Engine Marketing), Display Advertising, Mobile Advertising
• stii sa te organizezi, sa-ti analizezi / masori rezultatele si acorzi atentie detaliilor

Ce vei face:
• Vei crea si optimiza campanii PPC, pe baza de obiective
• Vei avea ocazia sa implementezi si alte tipuri de campanii promotionale online (campanii e-mail marketing, SEM etc)
• Vei analiza si monitoriza activitatile de marketing online; iar apoi vei crea rapoarte periodice pentru clienti, cu explicatii si recomandari
• Vei avea libertatea sa dezvolti strategii SEM de succes

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
Pachet salarial atractiv si lucrul intr-o echipa tanara si dinamica
Proiecte interesante
Oportunitati de dezvoltare profesionala (cursuri, certificari)
Iti garantam ca iti vom multiplica exponential cunostintele tehnice si pe cele de fussball .
Beneficii:
Esti sanatos - Iti asiguram un abonament la o retea de clinici medicale private, avand pachet de beneficii complet.
Program flexibil - nu ne suparam sa ajungi in intervalul stabilit daca te vei organiza si iti vei face treaba.
Biroul vesel - Avem biroul langa parcul Herastrau, cu muzica buna, cei mai glumeti colegi si un design interior special.
Siesta - In fiecare zi, dupa pranz, ne jucam ping pong si foosball sau citim cate o jumatate de ora. Pentru aceasta avem amenajate doua funrooms.
Energizare – Punem la dispozitie un aparat de cafea si cele mai bune ceaiuri nelimitat.
Fun time - O data pe luna iesim impreuna la un pahar de vin sau la escape room, boardgames, etc.
Outdoor – Avem si terasa unde poti sa te relaxezi in hamac, sa stai cu colegii la o limonada sau sa exersezi Darts.
Hai sa ne cunoastem daca iti doresti sa te dezvolti profesional si daca vrei sa lucrezi intr-o companie in care parerea ta chiar conteaza!

Ce optiuni ai:
• ne trimiti CV-ul tau
• daca esti selectat, ne vizitezi si joci un meci de fussball sau te relaxezi in hamac