Junior Network Administrator

SETRIO SOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizeaza / configureaza reteaua WAN/LAN a clientilor
- Asigura activitatea de mentenanta / service a sistemului informatic al clientilor
- Asigura functionarea optima a echipamentelor de retea si aferente (switchuri, routere si servere)
- Administreaza si configurareaza statii de lucru
- Implementeaza politici de securitate a retelei si a serviciilor de retea
- Implementeaza politici de backup si restaurare a serviciilor de retea
- Asigura suportul si asistenta tehnica a tuturor utilizatorilor retelei LAN/WAN
- Asigura diagnosticarea primara a echipamentelor defecte si propune masuri pentru refacerea functionalitatii sistemelor

CERINTE

- studii de specialitate
- cunostinte hardware si cablare structurata
- bune cunostinte de TCP/IP, LAN/WAN
- experienta de lucru cu sisteme de operare: Windows 2000 Professional, Windows XP,
- persoana organizata
- permis de conducere cat.B (si conducere efectiva)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv,masina,telefon mobil
Posibilitate de promovare in functia de Senior Network Administrator
Cursuri de perfectionare interne trimestriale

DESCRIEREA FIRMEI

Proiectare si dezvoltare de solutii software personalizate
Administrare sisteme informatice