Junior/Middle Application Developer

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este deschisa in cadrul departamentului nostru Enterprise Solutions

Responsabilitati:
Dezvoltare software:creaza codul sursa pentru implementarea practica a proiectelor la care participa;
Dezvolta solutii pe platformele din portofoliul companiei ( Ex: EMC Captiva)
Gaseste solutii tehnice pentru implementarea sarcinilor de lucru;
Participa la proiectarea sistemelor si solutiilor informatice;
Actualizeaza documentatia tehnica a proiectelor la care lucreaza;
Participa la cursurile de perfectionare organizate de firma.

CERINTE

Studii superioare de profil informatic;
Cunostinte de progamare intr-unul din limbajele C# , ASP.NET, VB.NET
Cunostinte de lucru cu bazele de date relationale;
Aduce un avantaj experienta anterioara in lucrul cu alte platforme enterprise de gestionare electronica a documentelor, scanare si indexare
Abilitati bune de comunicare in limbile romana si engleza.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).