Junior Marketing Specialist

Pub Story

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Redactarea de newslettere, postari de blog si continut optimizat din punct de vedere SEO pentru website-urile companiei
- Mentinerea relatiei cu clientii companiei
- Intocmirea de rapoarte si statistici lunare
- Gasirea de noi oportunitati de dezvoltare si noi piete pentru companie
- Participarea la dezvoltarea strategiei de marketing
- Gestionarea conturilor de Social Media si a campaniilor de Google AdWords

CERINTE

- Studii superioare finalizate in domeniul Marketing, Jurnalism, Comunicare sau Limbi Straine;
- Constituie un avantaj experienta in domeniul Copywriting, Comunicare sau Marketing
- Obligatoriu: cunoasterea a doua limbi straine la nivel avansat (franceza, spaniola, engleza, italiana, rusa, germana, etc.); franceza sau spaniola sunt obligatorii macar la nivel de intelegere;
- Interes pentru noile tehnologii, Social Media, redactare de texte
- O persoana dinamica, sociabila, care vrea sa invete si sa se afirme in domeniul marketingului online;