Junior Marketing Executive

MKOR Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vei lucra alături de managerul agenției în dezvoltarea unor studii de piață (culegerea datelor și interpretare). Domenii extrem de diferite, deci dacă îți place diversitatea, nu te vei plictisi. Principalele responsabilități vor consta în:
*identificarea unor teme pentru blogul companiei, scriere și publicarea articolelor;
*crearea și aplicarea de chestionare și interviuri pentru studiile aflate în curs (în spacial cele telefonice);
*interpretarea datelor și redactarea de recomandări pentru studiile realizate;
*idei noi pentru studii interne / implementarea lor.

CERINTE

Te invităm să faci parte din echipa noastră, dacă:
*ai mai efectuat studii de piață (sau măcar ști “cu ce se mănâncă”);
*ești o persoană extrovertă, căreia îi place să comunice cu oamenii (respondenți la studii, clienți, colegi, etc.);
*știi să scrii și să vorbești corect limba română (și engleză);
*ești creativ(ă) și îți place să vii cu idei pentru clienți;
*ai mai lucrat sau ești dispus(ă) să lucrezi în vânzări;
*știi să lucrezi în Wordpress / HTML.

BENEFICII OFERITE

Se vor acorda bonusuri trimestriale, în funcție de performanțe. Acestea vor fi discutate în cadrul interviului.

MKOR Consulting oferă servicii de cercetare de piață, studii de satisfacție a clienților, segmentarea publicului-țintă și profilul clientului, studiul concurenței, studii de oportunitate pentru piețe noi. Toate tipurile de cercetare pe care un business trebuie să le efectueze pentru a evolua – iată ce face MKOR Consulting!

Mai multe detalii despre activitatea noastră pe site: www.mkor.ro