Junior Marketing Assistant

Zoom-Biz

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Vei participa la realizarea materialelor si campaniilor de promovare si comunicare ale companiei alaturi de directorul de marketing.
• Vei colabora cu colegii de la design pentru crearea materialelor publicitare pentru diferite canale de comunicare (Facebook, Newsletter, AdWords, etc.) si le vei distribui in mediile corespunzatoare.
• Te vei implica in organizarea evenimentelor de marketing.
• Redacteaza si realizeaza articole/review-uri pe teme diverse (e-commerce, consultanta IT, etc), contribuie la conceperea si trimiterea de newslettere saptamanale.
• Vei promova serviciile oferite de companie, cat si pe cele ale clientilor acesteia pe mediile de comunicare adecvate.
• Vei raporta activitatile desfasurate si vei fi implicat in procesul de imbunatatire a serviciilor oferite.

CERINTE

- Gandire startegica, fluenta in exprimare si aptitudini de copywriting (limba romana).
- Persoana organizata, atenta la detalii, cu capacitate de adaptare la sarcini variate, pe care le poti prioritiza eficient.
- Persoana responsabila si autodidacta.
- Persoana perseverenta, constiincioasa si dornica de autodezvoltare.
- Capabil sa lucrezi cu brio in echipa, ai atitudine pozitiva si esti orientat spre obtinerea celor mai bune rezultate .
- De-a dreptul pasionat de mediul online si iti doresti sa aprofundezi cat mai bine partea practica.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut, alaturi de o echipa energica si prietenoasa.
- Acces la informatii de actualitate si posibilitatea continua de invatare (teorie si practica).
- Posibilitate de avansare, in functie de rezultate.

Suntem singura platforma ce insumeaza toate tehnicile de promovare online, PR si social media, webdesing intr-un singur serviciu accesibil si eficient din punct de vedere al costurilor, pentru a spori vizibilitatea si credibilitatea afacerii tale.