Junior Legal Advisor

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferirea de asistenta juridica in procesul de contractare;
Analizarea si verificarea tuturor tipurilor de contracte folosite de companie;
Reprezentarea societatii in fata instantelor de judecata si a autoritatilor publice;
Mentinerea relatiilor cu diverse Institutii ale statului in vederea obtinerii de autorizatii, avize, etc;
Inregistrarea mentiunilor la Registrul Comertului;
Efectuarea procedurii prealabile pentru recuperare debite si urmarirea lor;
Acordarea de asistenta juridica pentru diviziile de afaceri ale companiei si angajatii acesteia;
Redactarea, avizarea si contrasemnarea actelor juridice;
Rezolvarea prompta a reclamatiilor (ce intra in atributiile postului) venite din partea angajatilor si a clientilor.

CERINTE

Studii superioare juridice finalizate;
Experienta profesionala relevanta (minim 2 ani);
Cunoştinţe bune de Ms Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint etc)
Cunostinte avansate de limba engleza;
Excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza;
Orientare catre atingerea obiectivelor in timpul alocat;
Seriozitate, meticulozitate şi rezistenta la stres;
Atitudine pozitiva si proactiva.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).