JUNIOR LAWYER

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Ca Junior Lawyer, in prima etapa a planului de cariera, veti avea ocazia sa participati in proiecte din diferite zone care cer expertiza juridica precum si de a va instrui intensiv asupra tutror aspectelor legate de politici, proceduri si standarde proprii companiei si domeniului, care vor trebui insusite si aplicate cu strictete.

Implicarea in proiecte poate acoperi o varietate mare de activitati dar nu se limiteaza numai la acestea:

- Asigurarea suportului pentru echipele care lucreaza pentru o mare varietate de clienti, acoperind o problematica diversa, in diferite faze ale derularii proiectelor de consultanta sau ale tranzactiilor
- Verificarea si asigurarea conformitatii cu reglementarile proprii fiecarui business
- Participarea activa cu idei si solutii specifice domeniului juridic, care sprijina realizarea obiectivelor de business ale clientilor si care sunt in conformitate cu reglementarile aplicabile fiecarui domeniu
- Intocmirea documentelor specifice, contracte, notificari, etc.

CERINTE

Cerinte:
- Absolvent al unei facultati cu profil juridic, inclusiv studii masterale incheiate
- Reprezinta un avantaj important activitatile extra-curriculare ( participarea la sesiuni de comunicari stiintifice, voluntariat, etc. )
- Motivatia puternica de a dezvolta o cariera in Romania
- Atentia pentru detalii si un inalt grad de angajament pentru excelenta profesionala
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
- Spirit de echipa si orientare catre rezultate

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este una dintre cele mai mari case de avocatura de business din Romania, aflata in top 10 si avand expunere internationala in mai multe tari. Cunoscind o crestere semnificativa a operatiunilor sale pe piata si avind o constanta politica de a atrage si forma noi colaboratori cu standarde inalte de excelenta profesionala, suntem interesati in recrutarea unor tineri cu rezultate academice foarte bune pentru pozitiile deschise de Junior Lawyer in mai multe departamente.

DESCRIEREA FIRMEI

Fox Consultants