JUNIOR KEY ACCOUNT

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preia apelurile telefonice si solutioneaza problemele aparute daca sunt din sfera sa de competenta, iar daca nu redirectioneaza apelul catre personalul specializat;
Preluarea comenzilor primite de la clienti prin telefon sau mail si predare acestora account managerului;
Informarea clientilor cu privire la produsele disponibile si la ofertele promotionale;
Gestioneaza corespondenta primita/trimisa;
Inlocuieste account managerul in lipsa acestuia;
Introducerea in baza de date a clientilor noi aprobati de account managerul;
Urmareste incasarile pentru fiecare client in parte si intocmeste liste cu clientii rau platnici pentru account managerul;
Preda listele cu produsele necesare pentru comenzi sau pentru participarea la evenimente, sefului de depozit;
Mentine legatura cu clientii in ceea ce priveste produsele livrate pentru obtinerea confirmarii primirii comenzilor si a documentelor insotitoare;
Mentine legatura cu firmele de curierat in vederea confirmarii livrarii produselor impreuna cu toate documentele insotitoare;
Asigura necesarul de birotica.

CERINTE

Absolvent studii superioare;
Experienta minim 1 an pe un post similar (departament vanzari);
Cunostinte bune de limba engleza;
Cunostinte bune de MS Office (Word, Excel).

Candidatul ideal trebuie sa fie organizat, cu simtul raspunderii, meticuloas, calm, optimist, cu bune abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Salariul NET lunar este de 1400 RON.
In perioada de proba, salariul net este 1200 RON.
Program de lucru L-V: 08.00-16.00, S: 08.00-13.00(de 2 ori pe luna).
Se ofera bonuri de masa si bonificatii anuale.
Exista reale posibilitati de promovare.
Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

MEDIA MARKET - Companie Resurse Umane cu obiect de activitate : Recrutare Selectie personal si Consultanta in Domeniul Managementului Resurselor Umane.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O SOCIETATE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE IMPORTUL SI DISTRIBUTIA DE ECHIPAMENTE SPORT. Locatia companiei este in sector 4, Bucuresti.

Modalitate de inscriere:
VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE CONTINUTUL ANUNTULUI deoarece:
SELECTIA ARE LOC PE BAZA DE INTERVIU DIRECT;
APLICATIILE PE INTERNET SUNT DESEORI INSUFICIENTE pentru a candida la interviul cu firma angajatoare;
PENTRU INSCRIEREA LA INTERVIUL DE SELECTIE se poate suna zilnic intre orele 9-17, la telefon 327.66.55 sau 327.79.79

PENTRU A PRIMI PRIN E-MAIL PREZENTAREA CELOR MAI NOI POZITII VA INVITAM SA VA INSCRIETI PE SITE-UL www.mediamarket.ro