Junior Key Account

IRECSON RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

-responsabil de buna desfasurare a vanzarilor produselor companiei in retelele mari de clienti : BricoStore, Praktiker, Selgros, Cora, Carrefour, Interhome, Metro, Kaufland, Minimax si viitori Baumax, Real Hypermarket, Mr. Bricolaje;
-primeste si prelucreaza comenzile de la retele¿ verificare preturi, introducerea,actualizarea si administrarea datelor in sistemul de gestiune, stabilirea datei de livrare;
-programarea livrarilor;
-urmarirea comenzilor pana la stingerea acestora, inclusiv a diferentelor de livrare;-prezinta comenzile sefului de departament pentru verificare si centralizare cu celelate comenzi din firma;
-intretine relatia cu managerii de raion de la fiecare retea in parte, se anunta comenzile intarziate, si se intervine in cazul stornarii unor comenzi, retururilor de marfa,etc.;
-comunica Buyer-ilor de la fiecare retea in parte caracteristicile noilor articole (coduri, preturi, stocuri) pentru listare, diverse avantaje/deficiente ale articolelor,se comunica inchiderea temporara la comanda a unor articole si motivul, etc.;
-Urmăreşte derularea si respectarea clauzelor contractelor incheiate cu retelele, evitarea penalizarilor
;- Rezolvarea rapida a oricaror incidente / probleme;- Intocmirea si prezentarea unor rapoarte periodice specifice.

CERINTE

Experienta in domeniul comercial ( un avantaj daca a lucrat cu clienti ca Praktiker , Metro, Bricostore etc.)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial deosebit

Since 1991, one of the most dynamic business consultancy centers. Recruiters, trainers, teachers and psychologists support you in finding best-tailored HR solutions.