Junior HR Consultant

VP-Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este unul entry-level si presupune diverse activitati specifice domeniului resurselor umane in general si recrutarii in special.

- Postarea anunturilor de recrutare.
- Informarea Agentiei Municipale de Ocupare a Fortelor de Munca cu privire la posturile vacante in cadrul companiilor din holding.
- Screening CV-uri.
- Organizarea bazei de date cu potentiali candidati.
- Programarea interviurilor si participarea la acestea.
- Stabilirea profilului fiecarui candidat si analiza corespondentei acestuia la postul vizat.
- Participarea la elaborarea fiselor de post.
- Intocmirea dosarului de angajare.
- Depunerea dosarelor la Inspectoratul Teritorial de Munca.
- Oferirea de suport si sugestii de permanenta imbunatatire a procedurilor de resurse umane.

CERINTE

- Absolvent /student in an terminal al Facultatii de Psihologie.
- Studiile postuniversitare (finalizate sau in curs) sau alte cursuri in domeniul psihologie sau al resurselor umane constituie un avantaj major.
- Cunoasterea a cel putin unei limbi straine la nivel avansat (limba franceza constituie avantaj).
- Experienta intr-un domeniu de activitate conex celui al resurselor umane poate constitui un avantaj.
- Persoana cu abilitati empatice si de inter-relationare foarte bune.
- Spirit analitic, capacitatea de a sesiza detalii si de a interpreta comportamentul uman in maniera contextuala, non-proiectiv si non-introiectiv.
- Responsabilitate, perseverenta si proactivitate.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea initierii unei cariere in domeniul resurselor umane.
- Accesul la activitati variate si la sarcini complexe ce favorizeaza evolutia profesionala.
- Interactiunea cu proiecte inscrise intr-un spectru larg de specificitate.
- Posibilitatea implementarii unor solutii si strategii personale.
- Cultura organizationala orientata catre profesionalism si dinamism.
- Echipa tanara si motivata.

Actionand sub deviza "We build business", companiile din cadrul VP Holding activeaza pe piata in domenii importante si complexe precum: arhitectura, urbanism, inginerie, consultanta in obtinerea de fonduri nerabursabile, elaborare si implementare de sisteme de management al calitatii, management de proiecte, grafica 3D, 2D, contabilitate, imobiliare, intermedieri financiare, private banking, business brokerage, marketing, recrutare, ofertare (mai multe detalii pe www.vp-holding.ro).