JUNIOR FINANCIAL CONTROLLER

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este una dintre cele mai puternice si recunoscute companii ce activeaza in domeniul leasingului, cu o echipa performanta , retea de vanzari nationale si un portofoliu de 150 milioane euro. Infiintata in 1999, ca societate independenta, compania are in prezent un capital social de 11.4 milioane RON, 40 de angajati, 5 reprezentante in Bucuresti, Brasov, Cluj-Napoca, Constanta, Craiova acoperind toate zonele tarii.
Din 2003 este membra a Asociatiei Societatilor de Leasing din Rom¿nia - ASLR - asociatie profesionala afiliata la LEASEUROPE.
Dezvoltarea sustinuta pe care compania a inregistrat-o in ultimii ani impune si majorarea numarului de membri ai echipei, a impus activarea unui nou post : JUNIOR FINANCIAL CONTROLLER

Atributii:
- Intocmeste la timp situatiile financiare lunare si trimestriale conforme cu politicile companiei si a normelor BNR;
- Participa la planificarea si realizarea auditului anual cu aditorul financiar extern;
- Analizeazasi participa activ la realizarea procesul anual de bugetare si executie bugetara
- Pregateste forecastului lunar si a analizelor;
- Intocmeste rapoarte manageriale, analize de risc, rapoarte ad-hoc si alte cerinte similare.

CERINTE

- Studii economice superioare;
- Experienta in raportare pe IFRS;
- Preferabil 1-2 ani experienta similara;
- O buna intelegere a procesului financiar, a cash flow-ului, a modelarii riscurilor si controalelor etc.;
- Competente tehnice:
 Microsoft Office (cu precadere Excel si Access)
 Microsoft Outlook
 Limba engleza
 abilitate de lucru cu sisteme ERP
- Competente de business:
 cunoaste rolurile si responsabilitatile diverselor pozitii din organizatie si legaturile dintre ele
 este flexibil si capabil de a se adapta schimbarii
 are abilitati de management al timpului (stabilirea de obiective pe termen mediu si scurt, prioritizare)
 identifica probleme si propune solutii
 are capacitate de a participa activ la procesul decizional colectiv
 are capabilitati de implementare
- Abilitati comportamentale:
 spirit de echipa
 cu initiativa si convingator
 comunicativ
 ambitios, capabil de a-si asuma pozitii de conducere in viitor.
 persoana cu inalte valori etice, dornica de acumulare de cunostinte si dezvoltare
 abilitati analitice, gandire pozitiva, proactiva, orientare pe rezultate

BENEFICII OFERITE

- salariul net lunar: - 2.100 -2.500 RON;
- beneficii asociate postului: asigurare medicala;
- bonusuri:
 bonus de performanta conform politicii companiei (in urma evaluarilor anuale),
 bonus anual de business (in functie de eficienta companiei din anul respectiv).
- Inlesnirea participarii la programe de instruire si dezvoltare profesionala.

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/ schimbarea/ consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte, fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta.
Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.