JUNIOR FINANCIAL CONTROLLER

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si supervizeaza activitatea financiara;
- Coordoneaza evidenta lunara de contabilitate generala a fluxului economic (plati, contracte, etc.)
- Raspunde de coordonarea inregistrarii corecte, complete si la timp a fluxului de documente;
- Raspunde de raportarile IFRS;
- Mentine legatura cu auditorul extern.

CERINTE

- Studii superioare economice, de preferat contabilitate;
- Experienta in contabilitate de minim doi ani;
- Experienta ca auditor extern constituie avantaj;
- Foarte bune cunostinte de IFRS;
- Cunostinte solide de operare PC (MS Office, Internet, Wizcount- constituie avantaj);
- Engleza nivel avansat;
- Gandire analitica, abilitati de organizare si prioritizare a sarcinilor, abilitati de comunicare, de relationare si coordonare.

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.