Junior copywriter / copywriter

Bridge Concept

Job expirat

RESPONSABILITATI

Talent si creativitate aplicata.
Sa doreasca sa se autodepaseasca zilnic, capabil sa sacrifice orice pentru performanta.
Sa fie inarmat cu rabdare si ambitie.
Sa isi doresca sa inteleaga, sa invete si sa fructifice un brief si un manual corporate.
Sa fie pregatit sa lucreze pe platforma IBM (PC)
Sa fie pregatit sa-si sustina lucrarile (teoretic)
Sa cunoasca regulile compozitionale si raporturile cromatice.
Sa fie pregatit pentru a acumula informatii multe intr-un timp relativ scurt.
Sa-si doreasca sa ajunga sa-i concureze pe cei mai buni.
Sa fie capabil sa lucreze in echipa.
Copywriter-ul trebuie sa aiba cunostinte generale foarte bogate si sa fie din domeniul literelor, limbilor straine, student/absolvent snspa, regie, film.
Limba engleza este obligatorie la copywriter.
Copywriterul trebuie sa aiba cunostinte de baza din domeniul artelor si publicitatii.
Pentru junior art director este preferabil sa aiba studii de arte vizuale.
Simtul umorului bine dezvoltat.
Rezistenta la stres.

CERINTE

Junior copywriter / copywriter:
- cultura foarte bogata;
- engleza - avansat;
- cunostinte de publicitate;
- cunostinte word
- imaginatie bogata.
- experienta minima 6 luni intr-o alta agentie
- rezistenta la stres;
- capacitate de lucru in echipa;
- daruire;
- sa aiba studii superioare

BENEFICII OFERITE

Oferim salarii la nivelul pietei in fuctie de cunostintele si experienta avute.

Absolut tot ceea ce intreprindem sta sub cupola puterii noastre de alegere intre mai multe optiuni. De aceea, noi optam pentru performanta. Nu lasam nimic la voia intamplarii si, indiferent de anvergura clientilor, punem dragoste si pasiune in ceea ce facem.

Stim sa nu gresim, stim ce putem si asta nu ne duce decat spre varful performantei. Nu ne-a fost, nu ne este si cu siguranta nu ne va fi vreodata teama de o provocare.

Asta pentru ca, oricat de dificila ne-ar putea parea la inceput, stim foarte bine ca solutia isi are lacasul chiar in simplitatea ei. Munca de echipa ne-a unit si astfel am invatat impreuna sa traim in prezent si, simultan, sa gandim in viitor.