Junior Buyer- Office Job (parapharmaceutical products)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania reprezinta cel mai important producator si distribuitor de suplimente.
In prezent promoveaza brandul prin reteaua proprie de magazine si in lanturile de farmacii.

Principale responsabilitati:
Transmite comenzi furnizorilor externi;
Urmareste in permanenta evolutia stocurilor;
Se ocupa de relatia cu transportatorii (interni si externi), organizeaza transporturile de marfa;
Asigura relatia cu depozitul;
Gestiunea stocurilor (intrari / iesiri) de marfa;
Introduce datele referitoare la achizitii si vanzari in sistemul informatic.
Alte activitati:
Primeste si proceseaza comenzile clientilor;
Acorda asistenta colegilor din departamentul vanzari;
Jobul presupune si o componenta de marketing.

CERINTE

Cunoasterea limbii engleze (nivel foarte bun);
Cunostinte foarte bune de calculator in programele uzuale pentru birou;
Experienta anterioara in relatia cu clienti / furnizori / parteneri internationali este avantaj;
Persoana foarte organizata;
Capacitate de a invata rapid (va fi necesar sa invete categoriile de produse, cum se opereaza in programul personalizat de gestiune a vanzarilor);
Persoana placuta, comunicativa (va discuta in scris si telefonic cu furnizorii, clienti si partenerii etc).

BENEFICII OFERITE

Salariul fix corelat cu experienta;
Posibilitate reala de crestere profesionala si salariala in timp.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.