Junior Broker

Alfa Broker de Asigurare

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intermedierea in asigurari: identificarea, negocierea si incheierea contractelor de asigurare.
- Administrarea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti obtinut prin forte proprii si prin canalele de achizitie ale societatii.
- Service permanent al contractelor incheiate.
- Pastrarea legaturii cu clientii, in vederea identificarii aparitiei unor noi necesitati de asigurare.

CERINTE

- Abilitati de comunicare.
- Disponibilitatea de a invata in permanenta lucruri noi.
- Disponibilitatea la program flexibil si la stres.
- Sa fie o persoana serioasa si sa inspire incredere.
- Sa fie o persoana dinamica.
- Studii medii , superioare

- atitudine pozitiva, sociabil si perseverent;
- experienta vanzari constituie un avantaj in dezvoltarea profesionala si in cariera.
-asumarea responsabilitatilor.

BENEFICII OFERITE

- Un training de calitate atit la inceputul activitatii cit si pe parcursul desfasurarii ei.
- Posibilitatea obtinerii unor cistiguri deosebite.
- Asistenta pe parcursul procesului de incheiere a contractelor de asigurare.
- Posibilitatea de a intermedia produse de asigurare ale celor mai puternice companii de profil din Romania.
- Climat de lucru modern, dinamic si atractiv.
- Posibilitatea formarii unei echipe proprii.
- Comisioane din incasari si bonusuri;

DESCRIEREA FIRMEI

Intermediere si consultanta in asigurari.