Junior Broker

ZURICH BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

DescrIerea candidatului ideal
Candidatul ideal este o persoana dinamica, flexibila si rezistenta la stres. Detine abilitati bune de comunicare si relationare, precum si atentie la detalii. Are o buna capacitate de a lucra in cadrul unei echipe.

Descrierea jobului:
 Administrarea portofoliului de asigurari pentru clientii alocati ai companiei
 Oferirea de suport pentru departamentul de vanzari, in procesul de plasare al riscului catre companiile de asigurari
 Gestionarea clientilor Zurich Broker conform standardelor si procedurilor companiei
 Administrarea relatiei cu clientii (proces care implica actiuni logistice-punctuale de tipul drumurilor catre clienti si/sau asiguratori)

CERINTE

 Absolvent de facultate
 Experienta in domeniul asigurarilor constituie un avantaj important
 Permis auto - categoria B
 Aspect fizic placut si ingrijit, conduita profesionala si tinuta bussiness
 Cunostinte PC elementare (World si Excel)
 Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
 Cunostinte temeinice de gramatica a limbii romane

BENEFICII OFERITE

 Salariu de incadrare motivant, in functie de experienta candidatului
 Program de lucru 8h, incepand cu 09:00 + pauza de masa de 1h
 Abonament intr-o retea privata de servicii medicale
 Acces la autoturism de serviciu pentru drumurile din timpul programului de lucru
 Telefon de serviciu, calculator, spatiu de birou
 Posibilitatea construirii unei cariere de success intr-o companie de renume, aflata in plin proces de dezvoltare.

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea companiei
Zurich Broker este o companie de top din Romania, care activeaza cu succes in domeniul medierii politelor de asigurare. Compania este specializata pe segmentul corporate, cu principala arie de expertiza in zona asigurarilor de garantii.

Viziunea Zurich Broker este sa devina unul dintre cei mai importanti jucatori din piata brokerilor de asigurare. Pentru a garanta pozitionarea Zurich Broker ca partener de incredere, societatea a devenit membru UNSICAR si detine certificatul ISO 9001 care atesta calitatea sa in management.