Junior Application Administrator

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Ofera consultanta tehnica atat personalului firmei cat si clientilor interesati de functionarea
solutiilor vandute si perifericelor aferente;
 Verifica bazelor de date din punct de vedere structural si conform contractului semnat cu
beneficiarul;
 Raspunde de proiectarea formelor si implementarea lor in productie dupa obtinerea BT-ului
din parte clientului;
 Genereaza fisierele pentru productie si emiterea rapoartelor;
 Preia si prelucreaza fisierele puse la dispozitie de catre clienti in cadrul contractelor;
 Concepe scripturi pentru ordonarea si structurarea bazelor de date conform cerintelor;
 Genereaza procedurile de lucru pentru fiecare aplicatie conform contractelor;
 Suport si consultanta pentru clienti si personalul Star Storage;
 Asigura relatia firmei cu clientii care se prezinta cu sesizari legate de solutiile informatice
instalate de firma, facute in perioada de garantie acordata acestora;
 Participa la realizarea de manuale de utilizare si a procedurilor de productie si imbunatatirea
celor existente.

CERINTE

 Studii superioare in domeniul tehnic;
 Experienta si cunostinta in administrarea bazelor de date;
 Cunostinte de editare machete cu date variabile;
 Abilitati foarte bune de analiza;
 Cunostinte minime de programare in C++ sau C;
 Cunostinte de baza de lucru cu Microsoft Access si Excel;
 Cunoasterea limbii engleze cel putin la nivel mediu;
 Cunostinte legate de automatizarea proceselor de productie;
 Motivat si interesat sa lucreze cu tehnologii noi;
 Responsabil, flexibil, se adapteaza usor in conditii noi de lucru;
 Orientare spre client , lucreaza bine in echipa.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).