JUNIOR ACCOUNTANT- COMPANIE MULTINATIONALA- SERVICII DE TRANSPORT NAVAL

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru face parte dintr-un grup de firme cu capital integral strain. Domeniul de activitate al grupului de firme este vast, reprezentanta din Romania oferind servicii de transport naval, transport rutier precum si servicii logsitice- spatii de depozitare. Serviciile oferite de aceasta societate sunt realizate la cele mai inalte standarde de calitate si sunt inlesnite prin liniile de transport containerizat, precum si prin existenta unui centru de stocare propriu.

Responsabilitati:
inregistrarea si arhivarea documentelor contabile
inregistrarea si controlul privind relatia cu tertii (furnizori, clienti)
intocmirea deconturilor interne si externe de cheltuieli
verifica avansurile spre decontare
urmarirea extraselor de cont, a viramentelor bancare
intocmirea diverselor raportari contabile

CERINTE

absolvent studii superioare economice/ alte studii superioare; prezinta avantaj alte cursuri in domeniul contabilitatii
experienta 6 luni- 1 an pe un post similar
cunostinte MS Office
cunosterea unui program de contabilitate constituie avantaj
limba engleza la nivel avansat
persoana dinamica, organizata, abilitati de comunicare, capacitate de lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant
mediu de lucru profesionist

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.