JUNIOR ACCOUNTANT

Top Brands Distribution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa lucrezi intr-o companie tanara, dinamica, aflata in plina dezvoltare, unde sa-ti pui in valoare competentele si experienta profesionala?
Doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie care crede in investitia in oameni?
TOP BRANDS DISTRIBUTION,una din cele mai experimentate companii din Romania in domeniul FMCG, principalul distribuitor al produselor Philip Morris Romania, doreste sa angajeze:

JUNIOR ACCOUNTANT (part-time 4h) pentru sediul din Otopeni

Obiectivul postului:
• Verificarea si inregistrarea facturilor de servicii (inclusiv casco, rca, rovignete, etc);
• Pregatirea si verificarea fisierelor excel in vederea importului in SAP (facturi cu numar mare de comenzi, tabela asigurari casco, rca, realizare clearing 471);
• Transferul pe costuri a cheltuielilor inregistrate in avans si efectuarea componentelor de sold pentru contul 471;
• Refacturarea depasirilor de buget;
• Asigurarea de back-up pentru verificarea notei contabile pentru salarii cu statul centralizator si importul notei contabile;
• Intocmirea situatiei privind deplasarile lunare, in vederea transmiterii catre departamentul HR.

CERINTE

Pentru a fi eligibil pentru acest post, trebuie sa indeplinesti urmatoarele criterii:
- studii medii de specialitate(studiile superioare in domeniu constituie un avantaj);
- cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunostinte avansate in utilizarea PC-ului;
- atentie la detalii;
- abilitati de organizare si planificare a activitatii;
- abilitati de comunicare si relationare deosebite;
- capacitate de analiza si sinteza.

Top Brands Distribution este una dintre cele mai experimentate companii din Romania, in domeniul distributiei bunurilor de larg consum, fiind principalul distribuitor al produselor Philip Morris Romania.
Din 1998, Top Brands Distribution a avut o dezvoltare continua, devenind o companie de varf in distributia produselor de larg consum, cu o forta de vanzare de peste 280 de persoane, ce raspund cerintelor a peste 18,000 de clienti din Bucuresti si din alte 18 judete ale tarii.