JUNIOR ACCOUNTANT

Firma din cadrul Grupului Tornado Sistems

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Introducerea facturilor de cumparare (cu exceptia facturilor de marfa) in sistemul informatic
- Contabilizarea opratiunilor de banca si casa
- Verificarea sumelor din contabilitatea sintetica cu cele din contabilitatea analitica
- Verificare jurnale de vanzari si cumparari
- Evidenta mijloacelor fixe
- Pregatirea declaratiilor catre autoritati

CERINTE

- Experienta minim 1 an sau absolvent (student an terminal) facultatea de contabilitate si informatica de gestiune
- Cunostinte MS Office (Excel in special)
- Limba engleza – nivel mediu
- Atentie la detalii, responsabilitate, capacitate de analiza si sinteza
- Capacitatea de a lucra in echipa

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic, in cadrul unei echipe tinere
- pachet salarial corespunzator experientei si/sau capabilitatilor profesionale
- programe de dezvoltare profesionala

Compania Tornado Sistems are peste 250 de profesionisti specializati in diferite domenii: marketing, vanzari, suport tehnic si logistic. Compania este structurata astfel incat sa raspunda cerintelor pietei si anume pe doua directii: distributia de echipamente de tehnica de calcul (Acer, Asus, BenQ, Brother, Canon, Epson, Fujitsu Siemens Computers,HP, Hyundai, Kingston, Kinetix, Lite-on, Microsoft, MSI, Nec, Philips, Samsung, Twin Mos, Xerox) si, pe de alta parte, networking - proiectarea, instalarea, instruirea si consultanta in domeniul retelelor de calculatoare.