JUNIOR ACCOUNTANT

SKUBA Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Introducerea notelor contabile in programul de contabilitate SAGA: facturi emise, facturi de achizitie, tranzactii bancare, incasari etc.)
- Activitati casierie, completare Registru de casa, efectuare incasari, platati
- Asigurarea legaturii cu bancile, clientii si furnizorii
- Verificarea incasarilor si a debitelor
- Verificarea documentelor de plata venite de la clienti si trimiterea lor la incasare
- Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti
- Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de catre Management
- Arhivarea documentelor financiar-contabile

CERINTE

- Studii superioare - profil econimic
- Minim 1 an experienta in domeniul financiar-contabil
- Cunoasterea unui program de contabilitate
- Cunoastere operare PC - pachet MS Office (word, excel, power point, outlook)
- Limba engleza – nivel avansat
- Persoana cooperanta, echilibrata
- Excelente abilitati de comunicare
- Atentie la detalii
- Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala si cariera
- Pachet salarial atractiv, corelat cu performantele
- Mediu de lucru profesional, toate instrumentele necesare activitatii

Grupul SKUBA, cu sediul central in Tarile Baltice, comercializeaza repere de schimb pentru camioane si remorci.
Cu operatiuni in 15 tari europene, Grupul este prezent in Romania incepand cu anul 2009, prin subsidiara sa - SKUBA Romania.
SKUBA Romania are o prezenta centrala, in Bucuresti, si alte 4 sucursale in Cluj, Pitesti, Brasov, Constanta cu peste 30 de angajati in aceste birouri.